ATEM Streaming Bridge

ATEM Streaming Bridge

En geç 31 Olabilir Salı günü kargoda
  • Bu ürün için toplam kargo maliyetiniz:
  • UPS KARGO : Ücretsiz!

SWATEMMINISBPR

Yeni ürün

ATEM Streaming Bridge ile Video Bağlantılarının Oluşturulması
ATEM Streaming Bridge, her tür ATEM Mini Pro’dan gelen internet yayın videosunun kodunu çözmenizi ve tekrar SDI ya da HDMI videoya dönüştürmenizi sağlar. Yerel ağınız üzerinden veya dünyanın her yerine internet üzerinden video göndermenize olanak verir.
ATEM Streaming Bridge cihazını üç farklı şekilde bağlayabilirsiniz. Birincisi; basit bir Ethernet kablosu kullanarak ATEM Mini Pro’nuza doğrudan bağlamak ya da yerel ağınız aracılığıyla bağlayabilirsiniz veya İnternet ile dünyanın her yerinde kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Detaylar

Stok Sor
close

Stok ve Fiyat Sor


 

6 296,14 ₺KDV Dahil

Döviz Tutar : 306,46 € + KDV
Döviz Tutar : $ 329.00 + KDV
Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

Marka: Blackmagic

 
Ürün Özellikler
Direkt Bağlantı
ATEM Streaming Bridge cihazını çalıştırmaya başlamanın en kolay yolu, basit bir Ethernet kablosuyla bir ATEM Mini Pro’ya bağlamaktır. ATEM Mini Pro, cihazı görecektir ve ‘on air’ butonuna bastığınızda, otomatikman ona video gönderecektir.
Direkt bağlantının ayarlanması
1  ATEM Streaming Bridge cihazının güç bağlantısını yapın.
2  ATEM Streaming Bridge’ye bir Ethernet kablosu takın.
3  ATEM Streaming Bridge’deki HDMI çıkışına bir televizyon bağlayın.
4  Ethernet kablosunun diğer ucunu ATEM Mini Pro’ya bağlayın.
5  ATEM Mini Pro’daki ‘On Air’ butonuna basın.
Şimdi, ATEM Streaming Bridge cihazına bağlı olan HDMI televizyonda videonun belirdiğini göreceksiniz.
Ağ Bağlantısı
ATEM Streaming Bridge’yi ayrıca ağınıza bağlayıp, binanızda herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz.
Bir toplantı odasına veya bir video projektörüne canlı internet yayını yapmak istediğinizde, bu faydalı olabilir. Ağınızda birden fazla ATEM Streaming Bridge olabileceği için, temel fark şudur; ATEM Mini Pro ağ ayarlarınızdaki ATEM Streaming Bridge cihazını seçmeniz gerekecektir. Bu işlem, ATEM Mini Pro’nuzun video verilerini hangi Streaming Bridge cihazına göndereceğini bilmesini temin eder.
Bir ağ bağlantısının düzenlenmesi
1  ATEM Streaming Bridge cihazının güç bağlantısını yapın.
2  ATEM Streaming Bridge Ethernet kablosunu ağınıza takın.
3  ATEM Streaming Bridge’deki HDMI çıkışına bir televizyon bağlayın.
4  ATEM Mini Pro cihazınızın aynı Ethernet ağına bağlı olduğundan emin olun.
5  ATEM Mini Pro’nuzu kontrol etmek için ATEM Software Control yazılımına bağlanın.
6  İnternet yayın paletini açın ve platform menüsünü tıklayın.
7  ATEM Streaming Bridge cihazının menü listesinde olduğunu teyit edin.
8  Platform menüsünden ATEM Streaming Bridge cihazını seçin.
9  ATEM Mini Pro’daki ‘On Air’ butonuna basın.
Şimdi, HDMI Televizyonda videonun belirdiğini görmeniz gerekir.
Ağ Durum Göstergeleri
ATEM Streaming Bridge üzerinde, ağ bağlantısının durumu hakkında bilgi sağlayan 4 tane lamba bulunur. Ethernet konektörü üzerinde bulunan 2 adet LED, bu konektörün bağlantı durumunu gösterir. Sağdaki turuncu renkli LED, ağın çalıştığını ve bağlantının sorunsuz olduğunu işaret eder.
Soldaki yeşil LED ağ etkinliğini gösterir.
ATEM Streaming Bridge cihazı İnterneti görebildiğinde, ‘INTERNET OK’ (internet bağlantısı tamam) göstergesi yanar. Bu, internet bağlantınızın sorunsuz olduğunu ve port yönlendirme işleminin doğru düzenlendiğini belirtir.
‘STREAM OK’ (internet yayını tamam) göstergesi, bir ATEM Mini Pro’dan ATEM Streaming Bridge cihazının internet yayın verileri almakta olduğunu belirtir. Bu LED yandığı halde, video bağlantılarından gelen görüntüleri göremiyorsanız video bağlantılarınızda bir sorun olabilir. ATEM Streaming Bridge’nizin SDI veya HDMI çıkışlarına doğrudan bir monitör bağlamayı deneyin.
ATEM Streaming Bridge belirmiyor
ATEM Streaming Bridge listede belirmediği durumlarda hem ATEM Streaming Bridge cihazının hem de ATEM Mini Pro’nun aynı Ethernet ağında olduğundu doğrulamanız önemli.
Bunu yaptıktan sonra ATEM Streaming Bridge hala belirmiyorsa ATEM Streaming Bridge cihazının kendi içindeki ağ ayarlarında bir sorun olabilir. Sizden önce bir başkası ATEM Streaming Bridge’yi kullanmışsa ve ağ ayarlarını değiştirmişse böyle bir sorun olabilir.
Yeni satın aldığınızda ATEM Streaming Bridge, DHCP olarak ayarlıdır ve herhangi bir ayar değişikliği gerektirmeden ağınıza bağlanması gerekir, fakat bu ayar değiştirilmişse bu durumda ağ ayarlarını gözden geçirmeniz gerekir. ATEM Streaming Bridge cihazının ayarlarını, ATEM Setup yazılımını kullanarak değiştirebilirsiniz.
ATEM Setup yazılımını bağlama
ATEM Setup yazılımını Blackmagic ATEM Switchers klasöründe bulabilirsiniz. Aynı yazılımı, ATEM switcher’lerinizin kurulumu için kullanabilirsiniz ve ayrıca, hem ATEM switcher’lerdeki hem de ATEM Streaming Bridge cihazındaki yazılımı da günceller.
ATEM Streaming Bridge USB-C bağlantısını bilgisayarınıza takmanız ve ATEM Setup yazılımını çalıştırmanız yeterli. ATEM Setup yazılımında, ATEM Streaming Bridge cihazını, bağlanabileceğiniz cihazlardan biri olarak görmeniz gerekir. Ayarlarını açmak için ATEM Streaming Bridge ikonunu tıklayın.
Ayarları açmak için ATEM Setup yazılımındaki ATEM Streaming Bridge ikonunu tıklayın.
Şimdi, ATEM Streaming Bridge adı ve ağ ayarları gibi bilgileri görebilirsiniz. Yerel ağ üzerinden bağlanıyorsanız çoğu kez DHCP’yi seçebilirsiniz. Bu işlem, ATEM Streaming Bridge cihazınızın otomatikman ağ üzerindeki ağ adresini bulmasını mümkün kılacaktır ve çoğu kişi bilgisayarlarını yerel bir ağa bu şekilde bağlar. DHCP ile, kendisine bağlı olan herhangi bir cihaz için doğru ağ ayarlarını ağın kendisi düzenler. Bağlanmanın en kolay yolu budur.
Ancak bir ağ yöneticiniz varsa ağınızın, kendisine bağlı olan tüm ekipmanlar için özel IP adreslerine sahip olması muhtemeldir. Şirketinizdeki bilgisayarları ve ağı yönetip yönetmediklerini ağ yöneticinizle görüşmeniz önerilir.
ATEM Streaming Bridge cihazını DHCP olarak ayarladığınıza göre, ATEM Streaming Bridge’nin listede belirdiğini kontrol etmek üzere, ATEM Mini Pro’daki platform menüsüne tekrar bakmayı deneyin. ATEM Mini Pro, ATEM Streaming Bridge cihazını ağ üzerinde otomatikman görmesi gerekir.
ATEM Streaming Bridge cihaz adının değiştirilmesi
ATEM Setup yazılımını kullanırken, ATEM Streaming Bridge cihazınıza özel bir isim vermek iyi bir fikirdir. Binanızda, halka açık bir alandaki bir projektör üzerinde onu kullanıyorsanız "Ana Projektör” olarak veya bir toplantı odasındaki büyük bir televizyon için kullanıyorsanız "Toplantı Odası 3” veya buna benzer bir isim verebilirsiniz. Bu sayede, birden fazla ATEM Streaming Bridge cihazınızın olduğu durumlarda, onları ayırt edebilirsiniz.
Bir internet yayın anahtarının düzenlenmesi
Menüde bulunan herhangi bir ATEM Streaming Bridge cihazına herkesin internet yayını yapabileceği için, size ait video bağlantısına bir başkasının girmesini önlemek üzere, bir internet yayın anahtarı düzenlemeniz iyi bir fikir olabilir! Ağınızda herhangi bir ATEM Streaming Bridge cihazını seçmek o kadar kolay ki herkes üst üste internet yayını yapmaya başladığında, bir karmaşaya neden olabilir.
Bir internet yayın anahtarı düzenleyebileceğiniz için bu sorun olmaz. İnternet yayın anahtarı, bir başkasının ATEM Streaming Bridge cihazınıza erişmesini engelleyen bir şifredir. ATEM Setup yazılımını çalıştırırken, internet yayın anahtarı girilen alanı görebilirsiniz. Buraya bir şifre girdiğinizde, sadece internet yayın ayarlarında aynı internet yayın anahtarına sahip ATEM Mini Pro’ların bu ATEM Streaming Bridge cihazına bağlanmalarına izin verilir.
Arzu ettiğiniz gibi bir şifre düzenleyebilirsiniz, fakat ATEM Setup yazılımında bir şifre üretme butonu da var ve bunu kullanarak bilgisayarınızdan iyi ve güvenli bir şifre üretmesini isteyebilirsiniz. Cihazınıza bağlanmasını istediğiniz kişilerle bu şifreyi, kopyalayıp yapıştırmaları için paylaşabilirsiniz. Kendi ATEM Mini Pro cihazlarına şifreyi girdiklerinde, bu ATEM Streaming Bridge cihazına yalnızca onların bağlanma izni olacaktır.
İnternet yayın anahtarı üretme butonunun tıklanması, internet yayınınız için otomatikman bir şifre üretir.
Uzaktan Yönetim
ATEM Streaming Bridge’deki ayarları güncellemek için her ne kadar USB üzerinden bağlanmanızı tavsiye etsek de yerel ağınız üzerinden Ethernet aracılığıyla da bağlanabilirsiniz. Ancak, bu bir güvenlik sorunu oluşturabilir, çünkü bir başkası ATEM Setup yazılımını çalıştırabilir ve ATEM Streaming Bridge ayarlarını değiştirebilir. Güvenliği artırmak için, ATEM Streaming Bridge cihazını sadece direkt USB bağlantısı üzerinden değiştirebilmenizi sağlamak üzere, Ethernet vasıtasıyla uzaktan yönetimi etkisiz hale getirmek için bir ayar bulunur.
Ayarları sadece USB üzerinden değiştirmeyi tercih ederseniz Ethernet ile uzaktan yapılandırmayı etkisiz hale getirin.
İnternet Bağlantısı
ATEM Streaming Bridge cihazını bağlamanın en keyifli yolu İnternet üzerindendir. Bu biraz daha zordur, çünkü bir ATEM Mini Pro’nun ATEM Streaming Bridge cihazını dünyanın herhangi bir yerinden bulabilmesini sağlamanız zorunludur. Dünya büyüktür, dolayısıyla bunun başarılı olması için güncellemeniz gerekecek birkaç ayar daha var.
Fakat, ATEM Mini Pro’da yayın kalitesinde yerleşik bir donanım internet yayın motoru olduğu için, bundan yararlanabilir ve dünya çapında çok iyi kalitede video bağlantıları elde edebiliriz. Bu sayede, birbirlerine internet yayını yapabilen stüdyolardan bir ağ kurabilirsiniz.
İhtiyacınız olanlar
İnternete bağlanmak için hem ATEM Streaming Bridge cihazından hem de ona internet yayını yapacak olan ATEM Mini Pro’dan bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. ATEM Mini Pro’nuzun bağlanması gerektiğinden ATEM Streaming Bridge cihazınız için açık bir IP adresine sahip olmanız gerekecek ve zaman içinde değişmeyecek bir sabit adres olması da gerekir.
Sorun, ATEM Streaming Bridge cihazınızın yerel Ethernet ağınızda olmasıdır, ancak onun internette görünür olması gerekir. İnternetteki ATEM Mini Pro’nun, internet bağlantınız üzerinden ATEM Streaming Bridge cihazına bağlanmasına izin vermek üzere, ATEM Streaming Bridge internet güvenlik duvarınızdaki port yönlendirme fonksiyonunu kullanır. Bu düzenlenmemişse ATEM Mini Pro, ATEM Streaming Bridge cihazını bulamayacaktır.
Bu durumda, bir internet sağlayıcısından veya ağ yöneticinizden, internet bağlantınızdaki port yönlendirme fonksiyonunu "TCP port 1935” olarak ayarlamasını talep etmeniz gerekir. Onlar, bunun ne anlama geldiğini bilirler! İyi haber, ATEM Streaming Bridge cihazınızın da bu port yönlendirme özelliğini sizin için düzenleme girişiminde bulunacağıdır, çünkü çoğu internet bağlantısı ve güvenlik duvarında port yönlendirmeyi otomatikman düzenlemek için bir protokol vardır. Yani, siz ATEM Setup yardımcı yazılımı ile düzenleme yaparken ATEM Streaming Bridge’nin ağ ekipmanlarınızla iletişim kurması ve sizin için bunu düzenlemeye çalışması muhtemeldir.
İnternete erişimin teyit edilmesi
Daha aşağıda bir bağlantı durumu alanı olduğunu fark edeceksiniz. ATEM Streaming Bridge internete bağlanmaya çalışacak ve her şeyin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını size bildirecektir. Bağlı olduğunu gösterirse bu, iyi bir işarettir, çünkü ATEM Streaming Bridge cihazının port yönlendirme ayarlarıyla ağ ekipmanlarınızı düzenleyebildiğini ve internete sorunsuz bağlandığını gösterir.
NOT Dış trafik için ağınızda port açma işlemi ağ güvenliğini azaltabilir bu nedenle, güvenliğe ilişkin kaygılarınızın olması durumunda internet sağlayıcınıza veya ağ yöneticinize danışmanız en doğrusudur.
Bağlantı durumu dünya çapında görünebilir olduğunu belirtmiyorsa port yönlendirme fonksiyonunu internet güvenlik duvarında manuel olarak ayarlamanız gerekebilir. Bu gibi bilgilerin otomatikman düzenlenmesini her güvenlik duvarı sistemi desteklemez, fakat hepsi bunun manuel olarak düzenlenmesini destekler.
Yönlendirici kontrollerine erişemediğiniz veya port yönlendirme fonksiyonunu yapılandırmayı bilmediğiniz durumda, internet hizmet sağlayıcınızı aramanız gerekebilir. Daha büyük ağlarda, port yönlendirme fonksiyonunun kurulumu için ağ yöneticinizle görüşmeniz daha doğru olabilir, çünkü bu, ağınızda herhangi bir çakışmanın olmamasını temin edecektir.
Bağlantı Durumu
Ağ bağlantısını düzenlerken, bağlantı durumu özelliği olası sorunları çözümlemenize yardımcı olabilir. Gösterebileceği bazı bilgiler ve sorunun nedeni aşağıda sıralanmıştır.
Dünya Genelinde Görünür (Visible Worldwide)
Bu iyi bir işarettir ve her şeyin doğru çalıştığını belirtir. Port yönlendirme fonksiyonunun ayarlı ve çalışıyor olduğu ve ATEM Streaming Bridge cihazının İnternetten bir video akışını almaya hazır olduğu anlamına gelir.
İnternet Erişimi Yok (No Internet Access)
Bu, ATEM Streaming Bridge’nin internete bağlanamadığını gösterir. Ağ ayarlarınızı ve internet bağlantınızı gözden geçirmeniz gerekir.
Port Yönlendirme Hatası (Port Forwarding Error)
Bu, internete bağlı olabileceğinizi, fakat internet güvenlik duvarınızdaki port yönlendirme fonksiyonunun ATEM Streaming Bridge üzerinden düzenlenemediğini ve bu yüzden internetten erişilemediğini işaret eder. Ağ yöneticinizden bunu düzenlemesini istemeniz gerekecektir.
UPnP hatası (UPnP error)
Bu garip hata mesajı da ATEM Streaming Bridge cihazının, internet yönlendiricisinde port yönlendirme fonksiyonunu düzenleyemediği anlamına gelir. Ağ yöneticinizden bunu düzenlemesini talep etmeniz ya da port yönlendirme fonksiyonunu kendiniz düzenlemek için yönlendiricinin kullanım kılavuzuna bakmanız gerekecektir.
ATEM Mini Pro’ya Bağlanma
İnternet bağlantısını kavramanın en iyi yolu, dünyanın bir yerindeki bir ATEM Mini Pro’nun, şu an kurulumunu yaptığınız ATEM Streaming Bridge cihazına bağlanmak istediğini anlamaktır. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilir, dolayısıyla uzaktaki o ATEM Mini Pro’nun bu ATEM Streaming Bridge cihazına bağlanabilmesini nasıl temin edebilirsiniz?
Uzaktaki bir stüdyoya ağ ayarlarını telefonda veya mesaj yoluyla açıklamaya çalışmak karmaşık olabilir, bu yüzden bu işlemi çok kolaylaştırdık.
ATEM Setup yazılımında, uzaktaki stüdyoda gereken ayarları görmenizi sağlayan bir ATEM Mini Pro sekmesi vardır ve uzaktaki ATEM Mini Pro’yu buradan düzenleyebilirsiniz. Ayarları doğruladıktan sonra, bunları dışa aktarabilir ve uzaktaki ATEM Mini Pro’ya elektronik postayla iletebilirsiniz.
Düzenlenmesi gereken çok fazla ayar yok, çünkü çoğu ana ATEM Streaming Bridge ayarlarından kopyalanır. Bu işlem, ATEM Streaming Bridge cihazının internete bağlı olduğunu ve yukarıda açıklandığı gibi, güvenlik duvarınızın port yönlendirme özelliğinin sorunsuz çalıştığını varsayar.
ATEM Mini Pro ayarlarının uzaktan oluşturulması
1  ATEM Setup yazılımındaki ağ ayarlarının doğru olduğundan emin olun.
2  Pencerenin sağ üst köşesindeki ATEM Mini Pro sekmesini seçin.
3  Servis için özel bir isim seçin.
4  İnternet yayın kalitesini seçin.
5  Bir ayarlar dosyası oluşturmak için dışa aktarma ayarları butonunu seçin.
6  Oluşturduğunuz ayarlar dosyasını, uzaktaki ATEM Mini Pro’yu kullanan kişiye elektronik posta ile gönderin.
Uzaktaki ATEM Mini Pro’ya göndereceğiniz dosya bu ayarlar dosyasıdır ve tüm ayarları içermesi sayesinde, uzaktaki ATEM Mini Pro bu ATEM Streaming Bridge cihazını nerede bulacağını bilir.
Bu dosyanın, internet yayın servisleri için ATEM Mini Pro’da kullanılan XML dosyasına çok benzediğini bilmenizde yarar var. Hatta, benzersiz veya özel bir kurulumunuz varsa daha teknik kalifiye kişiler bu dosyayı açabilir ve değişiklikler yapabilir.
Servise vereceğiniz isim, uzaktaki ATEM Mini Pro internet yayın ayarlarındaki platform menüsünde beliren isim olacaktır. Kalite ayarı, ATEM Mini Pro’daki uzaktan kalite ayarını düzenler.
Uzaktaki ATEM Mini Pro
Bu ayarlar dosyasını temin ettiğiniz ve uzaktaki ATEM Mini Pro’yu kullanan kişiye elektronik postayla gönderdiğinize göre, onların yapması gereken birkaç şey var. Bu adımlar oldukça basittir, bu nedenle uzaktaki ATEM Mini Pro stüdyonun bu ayarların yüklenmesini sağlaması çok kolay olacaktır.
Uzaktaki stüdyonun yapması gereken tek şey, ATEM Software Control yazılımına girmek ve ekranlarının üst kısmındaki internet yayın menüsünde ‘internet yayın ayarlarını yükle’ (load streaming settings) ibaresini seçmektir.
Yüklendikten sonra, internet yayın ayarlarındaki platform menüsüne yeni bir servis eklenecektir. İnternetten yayın yapmaya başlamak için bu menüyü seçmeleri ve ‘on air’ butonuna basmaları yeterlidir.
ATEM Software Control yazılımının canlı internet yayın paletindeki platform menüsünden ATEM Streaming Bridge cihazını seçin.
ATEM Software Control’ün canlı internet yayın paletinde ATEM Streaming Bridge seçildikten sonra, uzaktaki ATEM Mini Pro üzerinde ‘On Air’ butonuna basın.
Bu durumda, On Air butonu aralıksız yanması gerekir ve uzaktaki ATEM Mini Pro, internet yayın video verilerini ATEM Streaming Bridge cihazınıza göndermeye başlaması gerekir. On Air butonu yanıp sönüyorsa bu, ATEM Streaming Bridge cihazınızı bulamadığına ya da bağlantının ATEM Mini Pro veya ATEM Streaming Bridge ucunda bir ağ sorunu olduğuna işaret eder.
Her ne kadar ATEM Streaming Bridge kurulumunun büyük bir kısmı kolay olması ve internet güvenlik duvarınızdaki port yönlendirme ayarları gibi düzenlemelerin mümkün olduğunca otomatik yapılması için tasarlanmış olsa da internet ekipmanları aşırı düzeyde komplike olabilir ve hatta, çoğu kez o kadar karmaşık ki internet bağlantınızda kullanılan ekipmanın insanlar tarafından tasarlanmamış olması muhtemeldir. Dolayısıyla, bunu başaramazsanız kendinizi kötü hissetmeyin! Kendi başınıza çalıştıramazsanız bir ağ yöneticisinden veya bilişim uzmanından yardım almanız gerekebilir.
Yayın Video Referansı
ATEM Streaming Bridge, analog tri-sync ve black burst video referans girişlerinin her ikisine sahip olmanın yanı sıra, referans için kullanılabilen bir SDI girişi de içerir. Referans; tesislerindeki tüm video bağlantılarının senkronlu olmasına ihtiyaç duyan büyük yayıncılar tarafından kullanılır, böylelikle büyük bir sistemde değiştirilebilirler. ATEM Setup yazılımında, referans zamanlama ayarları bulunur.
Fabrika Ayarlarına Sıfırla
Ayarlarınızda bir karışıklık oluştuysa ve ATEM Streaming Bridge cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamak isterseniz bu durumda, ATEM Setup yazılımındaki ‘fabrika ayarlarına sıfırla’ (factory reset) butonunu seçebilirsiniz. ATEM Streaming Bridge cihazını bir internet bağlantısı için kullandıysanız ve şimdi yerel ağınızı kullanarak onu yeni bir kurulum için düzenlemek istiyorsanız bu faydalı olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırladığınız takdirde tekrar DHCP ayarına geri gelecektir ve bağlanarak onu yerel ağınızda bulabilirsiniz.
Ağınızda otomatikman bulunabilmesi için ATEM Streaming Bridge cihazını DHCP ayarına geri getirmek için ‘sıfırla’ (reset) butonuna basın.

Bir Yorum Yaz

ATEM Streaming Bridge
ATEM Streaming Bridge ile Video Bağlantılarının Oluşturulması
ATEM Streaming Bridge, her tür ATEM Mini Pro’dan gelen internet yayın videosunun kodunu çözmenizi ve tekrar SDI ya da HDMI videoya dönüştürmenizi sağlar. Yerel ağınız üzerinden veya dünyanın her yerine internet üzerinden video göndermenize olanak verir.
ATEM Streaming Bridge cihazını üç farklı şekilde bağlayabilirsiniz. Birincisi; basit bir Ethernet kablosu kullanarak ATEM Mini Pro’nuza doğrudan bağlamak ya da yerel ağınız aracılığıyla bağlayabilirsiniz veya İnternet ile dünyanın her yerinde kullanabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

 
Taksit Seçenekleri

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

En Son Baktığınız Ürünler

Menü